Stránky

Stránky

sobota 3. března 2018

BLACK MIRROR / Černé zrcadlo


V insta světě se o tomhle seriálu roztrhl pytel a já si říkala co je to vlastně zač? Ale nedonutilo mě to pátrat a zjišťovat si informace. Jenže pak jsem po dlouhé době měla čas a chuť si lehnout a sledovat nějaký seriál, a co na mě nevyskočilo jako první z nabídek? Ano hádáte správně - Black Mirror.

Vybrala jsem si seriál, který je zasazený do blízké budoucnosti a zamýšlí se nad vlivem rychlého rozvoje technologií a jeho nečekaných vlivů. Každý díl je jedna povídka, která řeší nějakou tématiku. Ale já jsem to nevěděla. Nevím proč jsem si myslela, že je to fantasy seriál. Upřímně? Vědět tyhle informace, tak bych si vybrala něco jiného.

Ale já to nevěděla a s pohodou v srdci jsem si pustila první díl. Na konci jsem nebyla v pohodě ani trochu a říkala si: "WTF! O co tady jako jde?"
Byla jsem v šoku a vlastně nevěděla, co si o tom seriálu myslím. A tak jsem si pustila další díl. Abych si to ujasnila. A pak další a další a další.
Až jsem zjistila, že ten seriál miluju a s každým dalším dílem mám trochu obavy a zároveň jsem zvědavá, co to bude tentokrát.

Je to seriál, co Vás donutí přemýšlet. Nad sebou, lidma a lidstvím, světem, životem a vlastně jste na pochybách. Opravdu to takhle jednou může vypadat? A vy uvnitř víte, že může. Netvrdím, že v takové míře a u některých dílu vůbec. Jinde víte, že jsme k tomu jen krůček a v dalším díle už jsme tam.

Tento seriál je dokonalým počinem a já Vám ho doporučuju. Překonejte první tři díly a jste pohlcení. Už se neodtrhnete.

Co Vy? Viděli jste? Co si myslíte o tomto seriálu, a jak vidíte budoucnost?

Lena <3

Český název - Černé zrcadlo
Původní název - Black Mirror
Žánr - Drama / Scifi / Thriller / Psychologický
Tvůrce - Charlie Brooker
Scénáristé - Charlie Brooket, Jesse Armstrong, William Bridges, Rashida Jones, Michael Schur 
Země původu - Velká Británie
Roky vysílání - 2011 - ?
Stanice - Channel 4 / Netflix
Délka epizody - 66 minut

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za komentáře :)