Stránky

Stránky

neděle 25. února 2018

Výlet do Itálie - den 3 - Řím

Jelikož jeden den je na Řím neuvěřitelně málo, tak naše dobrodružství může pokračovat. Nohy se bojí všech těch puchýřů předem a hlava si maluje vzdušný zámky ze všech dobrodružství a krás, co nás čekají.

Ráno obdivujeme španělské schody, kde se úspěšně vyhýbáme šíleným davům a můžeme si je do syta užít. Rozčarování přichází u fontány di trevi, kde je hlava na hlavě, a abych ji viděla musím na špičky. Ale je krásná. To zas jo.Proběhli jsme piazza collona a Montecitorio, pokochali se pohledem na Pantheon a piazza Navona, kde jsme ochutnali dokonalou pistáciovou zmrzlinu.

A pak jsme dostali volno, abychom navštívili monument sjednocení Itálie, Forum Romanum, Kapitol, Konstaninův oblouk a Koloseum.

My jsme ale naše volno začaly obědem a to těma nejlepšíma Carbonarama na světě a já jsem objevila největší lásku, co můj žaludek, kdy ochutnal.
Posilněné dokonalým obědem a velkou sklenicí vína jsme se vydaly na cestu.


Upřímně? Než jsme konečně našly Monument sjednocení Itálie, tak jsme v nohách měly s Kačí kilometrů víc než bychom chtěly. A trasu jsme dávaly dohromady s mým nulovým orientačním smyslem a s podrážděnou Kačí. Na druhou stranu naše radost neměla hranice, když jsme Monument konečně viděly. A že bylo na co koukat.Chvíli jsme si odpočinuly a kochaly se. Nafotily milion fotek a konečně jsme se vydaly k tomu nejlepšímu - Forum Romanum a Koloseum. Myslím, že každý kdo jede do Itálie to touží vidět. Především Koloseum - kdo ho v mysli nemáme jako kolonku "must see".

Najít Forum Romanum už byla hračka. A my jsme klasicky vylezly na nejvyšší vyhlídku a koukaly se hezky z výšky, což bychom vydržely hodiny a hodiny, ale bohužel se nám krátil čas a my jsme ještě neviděly z blízka Koloseum. Což jsme musely napravit.

Z venku je dokonalý. Nádherný a vy se nemůžete vynadívat. Uvnitř je to však trošku zklamání a upřímně si myslím, že ta fronta, peníze a kontroly, abyste se vůbec dovnitř dostali nestojí za to. Naopak Forum Romanum za to stojí už jen kvůli těm vyhlídkám a hlavně vidíte Koloseum pěkně z výšky bez turistů, protože většině lidí se nahoru moc nechce.

Naším posledním úkolem je najít naši skupinu a těšit se na poslední den. Florencii.

Lena <3

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za komentáře :)