Stránky

Stránky

pondělí 12. února 2018

* Sarah J. MAASOVÁ * Krvavé ostří * SKLENĚNÝ TRŮN *


Všichni kdo četli první díl - Skleněný trůn, tak již adarlanského zabijáka, alias Calaenu Sardothien znají. Kniha Krvavé ostří tomuto prvnímu dílu předchází a obsahuje pět povídek, které ukazují osamostatnění se. První lásku. Zradu. Smrt. Utrpení.


Kniha začíná prvním lidským činem Calaeny. Kdy také poprvé jedná proti přání svého ochranitele a vedoucího cechu vrahů Arobynna Hamela. Tento čin samosebou nezůstane prominut a spustí lavinu, kdy Calaena konečně začne otevírat oči. Jaký to vlastně vede život? A chce takto žít napořád?

Nelidská a chvílemi lehce dětinská, sobecká a nesnesitelná vražedkyně. Která se mění v lidskou bytost. Poprvé zamilovanou lidskou bytost - do nenáviděného a lidského Sama. Ukázka toho, jak blízko má nenávist k lásce a vidíme tu i druhou stranu mince, jak blízko má láska k nenávisti.


Po návratu z pouště od Tichých vrahů je Calaena rozhodnutá od Arobynna odejít. Trest se tak stal darem. Nic však není zadarmo a za všechno se platí. A Arobynn se svých "věcí", tak lehce nevzdává.

Všichni budeme do posledního dechu doufat, že tento příběh skončí jinak. I přesto, že přesně víme jak skončí. Ve vězení solných dolů v Endovieru. A smrtí.

Jedna z myšlenek, co mi uvízla v hlavě: "Léčitelů je na světě třeba víc než vrahů".


Série - Skleněný trůn
Originální název: The Assassin´s Blade
Žánr: Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno: 2017, CooBoo
Počet stran: 408
Překlad: Ivana Svobodová
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7544-272-7

Hodnocení podle databázeknih.cz : 92%

Lena <3

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za komentáře :)