Stránky

Stránky

úterý 6. února 2018

* OSHO * Láska k životu *


Kniha láska k životu interpretuje symbolický text o významném perském mystiku Zarathustrovi. Osho se tento text snaží předat běžnému čtenáři, a i přesto si nemyslím, že je to kniha pro každého.

Pro koho tato kniha je? Pro všechny s otevřenou myslí. Lidi fandící duchovnu a sami sobě. Lidi užívající se života. Lidi hledající sami sebe. Lidi, co se snaží žít jak nejlépe dokáží.


Nemusíte samozřejmě 100% souhlasit se vším. Ani já se vším nesouhlasím. Spíš si z této knihy vezmu to, co mě osloví. S čím se budu cítit dobře. Co mi něco dá. A to, nad čím jsem se zamračila a nesouhlasně vrtěla hlavou zatím vypustím, třeba do těch myšlenek ještě "dorostu" a nebo taky ne.


Kniha radí žít. Být šťastní. Milovat a otevřít srdce lásce. Být svobodní. Objevovat. Zároveň je to kniha, která dost očerňuje víru (takže fanaticky věřícím nedoporučuji, rozumní si i tak z této knihy mohou vzít hezké myšlenky).

Myšlenka, co mě zaujala: Říká, že prvním hříchem, jakého se člověk kdy dopustil, je neschopnost radovat se. Protože když se člověk neumí radovat, nesnáší, když má radost někdo jiný.

Originální název:

In Love with Life (1987)

Žánr:
Literatura světová
Vydáno:Beta-Dobrovský
Počet stran:200
Překlad:Jana Žlábková
Autor obálky:Martin Šusta
Vazba knihy:brožovaná (paperback)
ISBN:

Lena <3
978-80-7306-728-1

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za komentáře :)