Stránky

Stránky

čtvrtek 11. ledna 2018

Vánoce 2015 a 2016

Vánoce 2015

 Musím říct, že letošní Vánoce byly skvělé. Celá naše čtyřčlenná rodina měla tu správnou vánoční náladu. A i přesto, že jsme ještě 22. prosince neměli všechny dárky, dokonce ani všechny druhy cukroví, tak nás stres nedokázal chytit.   23.prosince se u nás nazdobil stromeček. Udělali jsme ozdobný květináč plný vánoční pohody na okno, vajíčková pomazánka již čeká na zítřejší den v lednici a "suché" ingredience na bramborový salát též. K večeru jsme si šli  zazpívat před naši malinkou kapličku koledy a víc vánočnější nálada už nemohla být.
  Na Štědrý den bylo už vše skoro připraveno. Mamka musela být až do šesti do večera v práci, což si nemyslím, že je správné, ale nedá se s tím nic dělat. Všechny přípravy tedy padly na zbytek naší čtyřčlenné party.
   Táta dokončil bramborový salát. Já se sestrou jsme udělaly chlebíčky. Cukroví se dalo na stůl, rybí polévka bublala v hrnci a pohádkový maraton mohl začít. Okolo třetí odpoledne na nás padla nějaká ta únava - nejspíš z přejídání, proto jsme si schrupli a poté se plni energie mohli pustit do posledních příprav.

   Rozhodli jsme se pouštět po večeři lodičky, proto jsme z ořechu připravili naše "Titaniky" a velikost svíček upravili na tu správnou velikost. Složit si je musel každý sám, aby to mělo to správné kouzlo. Pak už jsme se všichni okoupali, prostřeli jsme stůl, oblékli se do svátečního a obličeji dámské osazenstvo dalo ten správný šmrnc.

   Obalil se kapr a při jeho smažení dorazil náš dlouho očekávaný poslední člen - mamka. Všichni jsme se usadili a připili si, ať se tu za rok všichni znovu opět ve zdraví setkáme. Začalo se rybí polévkou a jako druhý chod na nás čekal smažený kapr a bramborový salát, pro mě bramborová kaše.
   Po večeři se pustili lodičky a rozbalily dárky, se kterými byli letos všichni naprosto spokojení. Nakonec se pustila nová pohádka na čt1 a za uzobávání cukroví a chlebíčků Štědrý den pomalu skončil.Vánoce 2016


Dnešní den měl být jeden z těch skvělých a výjimečných. Výjimečný určitě byl. Protože jsme zaspaly. Takže náš celodenní plán, který jsme s mou sestrou pracně vymýšlely, měl hodinové zpoždění. Po chvilkové panice, kdy jsem byla nervozní, že budeme muset něco posunout nebo zkrátit, jsem se zhluboka nadechla a rozhodla se, že rozhodně podle plánu pojedeme. Hodina sem nebo tam.Jako Vánoční snídani jsme zvolily s mou sestrou francouzské tousty (recept od My cooking diary) a byl to ten nejlepší nápad. Bylo to dokonalé. Šťavnaté a vůbec ne blemcavé, jak jsem se bála.Po snídani jsme se pustily do zdobení chlebíčků, které jsme mazaly tou nejlepší vajíčkovou pomazánkou. A v polovině našich zajisté skvělých zdobících schopností se k nám přidala mamka, aby to svým zrakem zhodnotila. Nejspíš byla spokojená, protože nám vzala tři chlebíčky a než byste stihli mrknout, tak zmizely v jejím žaludku.

Teď už dát na stůl jen tácek s cukrovím. Nasadit vánoční svetr. Pustit pohádky a den může začít.


Dokoukali jsme se společně na Ledové království, kdy na konci jsme byly naprosto dojaté. Oblékly si zimní bundy a huňaté šály. Připoutaly na vodítko psa a vyrazily jsme na Vánoční procházku. Venku mrzlo až praštělo a vítr nám foukal vlasy do obličeje, ale to nám nevadilo (teda ne moc). A my si zpívaly Vánoční koledy a po zjištění, že jsme v nich opravdu zlé a neznáme skoro žádnou až do konce, jsme se smály a vymýšlely další a další, dokud jsme alespoň jednu nedozpívaly až do konce.
Po otevření dveří se na nás vyvalilo teplo domova a my s červenýma tvářema všem ukazovaly naši nejmilejší fotku a vyprávěly, jak jsme potkaly tři mopsy a trvalo jim nekonečně dlouho, než kolem nás prošli.Pustily jsme si Sám doma a za těch nejlepších hlášek, jsme se pustily do balení dárků.

Jakmile byl i poslední dárek zabalený, tak přišel čas na to, na co jsme se těšily ze všeho nejvíc. Kakao s marshmallow. A bože, to bylo, tak dobrý. Po ochutnání jsem pochopila, proč byly všude vyprodaný a taťka nám ukořistil poslední sáček až den před Štědrým dnem.Po skončení Sám doma, jsme se šly přitulit k rodičům a strávit tyto chvilky s nima a cukrovím. Koukali jsme na pohádky a po odbití čtvrté jsme vyrazili společně na hřbitov, abychom zapálili svíčky těm, kdo už s námi nejsou a každý den, nám tolik chybí. Navzdory tomu, že je to hřbitov, tak byl krásný. Na všech hrobech svítily svíčky a byly bohatě ozdobený a my byli všichni spolu. A pak začalo sněžit. Chumelilo a já se cítila, jako by mi bylo zase pět. Poskakovala jsem a vykřikovala, že sněží. A bylo to skvělý.

Stůl je prostřený. Kapr se smaží a my se šli upravit, aby nám to slušelo a nedělali jsme pod stromečkem ostudu. Taťka nám nalil šampaňské a všichni jsme si navzájem popřáli VESELÉ VÁNOCE, a abychom se společně sešli i příští rok. Zbaštili jsme polévku i kapra. Já s kaší a zbytek rodiny s bramborovým salátem.Pak už zbývalo jen rozbalit dárky. Podívat se na pohádku a za stálého popíjení šampaňského jsme si povídali, dokud jsme nebyli unavení a byl čas jít spát.

Lena <3

1 komentář:

  1. Francúzky toust som ešte nikdy neskúšala pretože som si nevedela predstaviť ako to bude chutiť. Ale keď hovoríš že dobré muisim to aj ja vyskúšať. Inak pekný príspevok. Hneď som si spomenula na Vianoce.

    Pozývam teba a tvoje čitateľky na GIVEAWAY
    na mojom blogu :)

    OdpovědětVymazat

Moc Vám děkuji za komentáře :)