čtvrtek 29. prosince 2016

NÁŠ ŠTĚDRÝ DEN

Dnešní den měl být jeden z těch skvělých a výjimečných. Výjimečný určitě byl. Protože jsme zaspaly. Takže náš celodenní plán, který jsme s mou sestrou pracně vymýšlely, měl hodinové zpoždění. Po chvilkové panice, kdy jsem byla nervozní, že budeme muset něco posunout nebo zkrátit, jsem se zhluboka nadechla a rozhodla se, že rozhodně podle plánu pojedeme. Hodina sem nebo tam.Jako Vánoční snídani jsme zvolily s mou sestrou francouzské tousty (recept od My cooking diary) a byl to ten nejlepší nápad. Bylo to dokonalé. Šťavnaté a vůbec ne blemcavé, jak jsem se bála.Po snídani jsme se pustily do zdobení chlebíčků, které jsme mazaly tou nejlepší vajíčkovou pomazánkou. A v polovině našich zajisté skvělých zdobících schopností se k nám přidala mamka, aby to svým zrakem zhodnotila. Nejspíš byla spokojená, protože nám vzala tři chlebíčky a než byste stihly mrknout, tak zmizely v jejím žaludku.

Teď už dát na stůl jen tácek s cukrovím. Nasadit vánoční svetr. Pustit pohádky a den může začít.


Dokoukali jsme se společně na Ledové království, kdy na konci jsme byly naprosto dojaté. Oblékly si zimní bundy a huňaté šály. Připoutaly na vodítko psa a vyrazily jsme na Vánoční procházku. Venku mrzlo až praštělo a vítr nám foukal vlasy do obličeje, ale to nám nevadilo (teda ne moc). A my si zpívaly Vánoční koledy a po zjištění, že jsme v nich opravdu zlé a neznáme skoro žádnou až do konce, jsme se smály a vymýšlely další a další, dokud jsme alespoň jednu nedozpívaly až do konce.
Po otevření dveří se na nás vyvalilo teplo domova a my s červenýma tvářema všem ukazovaly naši nejmilejší fotku a vyprávěly, jak jsme potkaly tři mopsy a trvalo jim nekonečně dlouho, než kolem nás prošli.Pustily jsme si Sám doma a za těch nejlepších hlášek, jsme se pustily do balení dárků.

Jakmile byl i poslední dárek zabalený, tak přišel čas na to, na co jsme se těšily ze všeho nejvíc. Kakao s marshmallow. A bože, to bylo, tak dobrý. Po ochutnání jsem pochopila, proč byly všude vyprodaný a taťka nám ukořistil poslední sáček až den před Štědrým dnem.Po skončení Sám doma, jsme se šly přitulit k rodičům a strávit tyto chvilky s nima a cukrovím. Koukali jsme na pohádky a po odbití čtvrté jsme vyrazili společně na hřbitov, abychom zapálili svíčky těm, kdo už s námi nejsou a každý den, nám tolik chybí. Navzdory tomu, že je to hřbitov, tak byl krásný. Na všech hrobech svítily svíčky a byly bohatě ozdobený a my byli všichni spolu. A pak začalo sněžit. Chumelilo a já se cítila, jako by mi bylo zase pět. Poskakovala jsem a vykřikovala, že sněží. A bylo to skvělý.

Stůl je prostřený. Kapr se smaží a my se šli upravit, aby nám slušelo a nedělali jsme pod stromečkem ostudu. Taťka nám nalil šampaňské a všichni jsme si navzájem popřáli VESELÉ VÁNOCE, a abychom se společně sešli i příští rok. Zbaštili jsme polévku i kapra. Já s kaší a zbytek rodiny s bramborovým salátem.Pak už zbývalo jen rozbalit dárky. Podívat se na pohádku a za stálého popíjení šampaňského jsme si povídali, dokud jsme nebyli unavení a byl čas jít spát.

A co Váš Štědrý den? 

Lena <3


4 komentáře:

  1. Mmm, tie raňajky vyzerajú naozaj super :) krásne fotky a som rada, že si si Vianoce takto užila :) A prajem krásne prežitie sviatkov a krásny Nový rok. <3 xx

    Simona | LIVEINFOXWORLD.BLOGSPOT.COM

    OdpovědětVymazat

Moc Vám děkuji za komentáře :)