úterý 26. ledna 2016

Vánoce 2015

Zdravíčko,

   Musím říct, že letošní Vánoce byly skvělé. Celá naše čtyřčlenná rodina měla tu správnou vánoční náladu. A i přesto, že jsme ještě 22. prosince neměli všechny dárky, dokonce ani všechny druhy cukroví, tak nás stres nedokázal chytit.   23.prosince se u nás nazdobil stromeček. Udělali jsme ozdobný květináč plný vánoční pohody na okno, vajíčková pomazánka již čeká na zítřejší den v lednici a "suché" ingredience na bramborový salát též. K večeru jsme si šli  zazpívat před naši malinkou kapličku koledy a víc vánočnější nálada už nemohla být.


  Na Štědrý den bylo už vše skoro připraveno. Mamka musela být až do šesti do večera v práci, což si nemyslím, že je správné, ale nedá se s tím nic dělat. Všechny přípravy tedy padly na zbytek naší čtyřčlenné party.
   Táta dokončil bramborový salát. Já se sestrou jsme udělaly chlebíčky. Cukroví se dalo na stůl, rybí polévka bublala v hrnci a pohádkový maraton mohl začít. Okolo třetí odpoledne na nás padla nějaká ta únava - nejspíš z přejídání, proto jsme si schrupli a poté se plni energie mohli pustit do posledních příprav.
   Rozhodli jsme se pouštět po večeři lodičky, proto jsme z ořechu připravili naše "Titaniky" a velikost svíček zmenšili na tu správnou velikost. Složit si je pak už musel každý sám, aby to mělo to správné kouzlo. Pak už jsme se všichni okoupali, prostřeli jsme stůl, oblékli se do svátečního a obličeji dámské osazenstvo dalo ten správný šmrnc.
   Obalil se kapr a při jeho smažení dorazil náš dlouho očekávaný poslední člen - mamka. Všichni jsme se usadili a připili si, ať se tu za rok všichni znovu opět ve zdraví setkáme. Začalo se rybí polévkou a jako druhý chod na nás čekal smažený kapr a bramborový salát, pro mě bramborová kaše.
   Po večeři se pustili lodičky a rozbalily dárky, se kterými byli letos všichni naprosto spokojení. Nakonec se pustila nová pohádka na čt1 a za uzobávání cukroví a chlebíčků Štědrý den pomalu skončil.

Mějte se krásně, užijte si zbytek vánočních svátků a ať je celý nový rok krásný a plný štěstí. 

ŠTASTNÝ NOVÝ ROK 2016 PRO NÁS VŠECHNY :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za komentáře :)